عسل

معرفی عسل گل رازیانه چشمه

 

رازیانه گیاه بومی مناطق مدیترانه ‌ای است، اما در حال حاضر در سراسر جهان و بخصوص در خاک‌ های خشک نزدیک ساحل رودخانه یافت می ‌شود.رازیانه گیاهی دارویی است که در طب سنتی از گذشته مورد توجه بوده و امروزه نیز علاوه بر طب سنتی و طب اسلامی، در تولید محصولات ارگانیک نیز استفاده میشود. این گیاه پرخاصیت به عنوان یک گیاه ضد بلغم و ضد صفرا مورد استفاده بوده و همین موضوع آن را برای بسیاری از بیماری ها مناسب می کند.

 

خواص عسل رازیانه چشمه

 

عسل رازیانه سرشار از ترکیبات مغذی و انتی اکسیدان است که میتواند کمک زیادی به سلامت بدن وسم زدایی کبد بکند.این محصول به دلیل داشتن گیاه رازیانه تاثیر زیادی درکاهش چربی و فشار خون دارد و همچنین از بیماری های قلبی پیشگیری میکند. یکی از مهم ترین خواص این عسل تاثیر سودمند آن برای خانم ‌ها است. عسل رازیانه  قاعده ‌آور بوده و برای تنبلی تخمدان و  کاهش درد های قاعدگی بسیار تاثیر گذار است .این عسل سر شار از ویتامین سی میباشد و برای بهبود سرما خوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است .

 

روش مصرف عسل رازیانه چشمه

 

بهترین روش استفاده از عسل طبیعی رازیانه به این صورت بوده که به اندازه یک یا دو قاشق از عسل رازیانه را در مقداری آب ولرم حل کرده، مقداری لیموی تازه در آن بچکانید و این ترکیب را به یک شربت طبیعی، خوش طعم و مفید تبدیل کنید.این محصول به دلیل داشتن اهن،پتاسیم و دیگر مواد مغذی برای افزایش شیر مادران بسیار مفید می باشد. توجه کنید زنان باردار از این محصول استفاده نکنند .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.