عسل

معرفی عسل چند گیاه چشمه

 

عسل چند گیاه می تواند با توجه به نوع منابع شهدی که دارد، رنگی تیره یا روشن داشته باشد. غلظت عسل چند گیاه نیز می تواند با توجه به شهدهای منبع، کم یا زیاد باشد. خواص عسل چند گیاه از هر نوعی که باشد، بسیار زیاد است و از همین رو در طب سنتی کاربرد زیادی دارد. حتی ترکیب عسل چند گیاه با سایر مواد طبیعی می تواند معجونی به شدت مقوی را بسازد که از هر داروی شیمیایی بهتر اثر می گذارد.

 

خواص عسل چند گیاه چشمه

 

عسل چند گیاه یکی از مقوی ترین عسل هایی است که خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی دارد. از جمله این خواص، تصفیه کنندگی خون است و علاوه بر این، عسل چند گیاه به خون سازی نیز کمک می کند. با متعادل کردن دستگاه گردش خون در بدن، تاثیرات مثبت بسیار زیادی از جمله تقویت سیستم ایمنی اتفاق می افتد. عسل چند گیاه همچنین موجب کاهش دردهایی از جمله درد های استخوانی و مفصلی می شود؛ چرا که غضروف ساز است و در ترمیم کردن مفاصل دخالت می کند.

 

نحوه مصرف عسل چند گیاه چشمه

 

بهترین روش مصرف عسل مخلوط کردن دوتا سه قاشق عسل با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن است.تهیه این شربت از بهترین نوشیدنی‌ها است و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده دارد.همچنین این ترکیب  تمام خواص عسل مصرف شده به اضافه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی را دارد.

میزان مصرف این عسل برای بزرگسالان روزانه ۵۰-۷۰ گرم و برای کودکان بالای یک سال روزانه ۲۰-۳۰ گرم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.